Fundacja ECCC
Fundacja ECCC jest organizacją, której głównym celem jest promowanie koncepcji społeczeństwa wiedzy i upowszechniania kluczowych kompetencji
Za pośrednictwem podejmowanych od wielu lat inicjatyw, zachęcamy podmioty działające na polskimi oraz europejskim rynku do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Tym samym realizujemy główny cel Fundacji ECCC.
Koordynujemy i nadzorujemy działania związane ze standardem certyfikacji ECCC. Dlatego aktywność Fundacji skupia się wokół prowadzenia prac badawczych, w tym także wdrażania i rozwijania systemu szkoleń i certyfikacji w standardzie ECCC.
Jako Fundacja ECCC propagujemy edukację oraz zdobywanie wiedzy, wspieramy inicjatywy rozwijające kompetencje cyfrowe. Prowadzimy działalność popularyzatorską, doradczą, a także organizujemy konferencje i seminaria.
Standard ECCC
ECCC wyznacza standard kompetencji użytkowników technologii informatycznych na różnych poziomach: od podstawowego, poprzez średniozaawansowany i zaawansowany, aż po najwyższy – ekspercki. Sprawdź, co wyróżnia standard ECCC.
Elastyczność
System certyfikacji ECCC nie narzuca kolejności zdawania poszczególnych modułów i poziomów, dlatego każdy uczestnik może wybrać indywidualnie zarówno zakres, jak i poziom weryfikowanych kompetencji. To dzięki temu możemy dostosować swoje kompetencje do potrzeb stanowiska pracy.
Obiektywność
Egzaminy ECCC na poziomach A i B są realizowane przy pomocy Systemu Egzaminacyjnego ECCC, który całkowicie losowo tworzy zestaw egzaminacyjny oraz sprawdza poprawność odpowiedzi. Z pewnością o jakości kształcenia świadczy nadzór nad prawidłową realizacją procedur, który sprawuje Egzaminator ECCC.
Innowacyjność
System certyfikacji ECCC dzięki swoim cechom, jak: rozszerzalność, niezależność od platformy oraz, przede wszystkim, poprzez możliwość dostosowania poziomu i zakresu certyfikacji do potrzeb odbiorcy, stał się i jest innowacyjnym systemem w skali europejskiej, wyznaczając standardy.
Dokładność
Rezultat egzaminu podawany jest procentowo, co pozwala precyzyjnie określić poziom kompetencji posiadacza certyfikatu ECCC. Egzamin posiada też specjalną konstrukcję (w tym pełne pokrycie pytaniami wszystkich zagadnień z sylabusu) i dzięki temu zapewnia poprawność oceny kompetencji.
ECCC zdecydowanie wykracza poza obszar walidacji efektów kształcenia, ponieważ jest nie tylko certyfikacją, ale również jednolitym i rozbudowanym SYSTEMEM szkoleniowo-egzaminacyjnym. Ze względu na ten fakt, przedstawiamy poniżej postulaty, które podzielone na dwa główne obszary i stanowią wytyczne systemu ECCC 3.0.
Obszar merytoryczny
Progi zdawalności
Chcesz potwierdzić swoje kompetencje prestiżowym certyfikatem?
Certyfikat ECCC zawiera informację o procentowym wyniku egzaminu. W przypadku, gdy wynik egzaminu jest większy niż 50%, dodatkowo tworzony jest elektroniczny suplement z informacją o osiągniętych efektach uczenia się. Suplement w wersji papierowej wydaje się na życzenie.
System jakości ECCC
Chcesz być pewny, że postawiłeś na wysoką jakość kwalifikacji?
Każdy element standardu ECCC (w tym także: sylabus z opisem kompetencji, programy szkolenia, procedury walidacji i akredytacji) stanowi składową Systemu Jakości, który zostanie udokumentowany i upubliczniony. Dzięki temu każda osoba oraz instytucja będzie mogła samodzielnie zweryfikować i ocenić wiarygodność nadawanych kwalifikacji.
Obszar organizacyjny
Elektroniczna platforma
Chcesz mieć dostęp do procesów merytorycznych i organizacyjnych w każdym miejscu i czasie?
Wszystkie procesy merytoryczne, w tym zarówno szkolenia, egzaminy, jak i akredytacje, a także procesy organizacyjne, w tym zakup materiałów, czy rozliczenia z partnerami, będą zarządzane z poziomu jednolitego systemu informatycznego, dostępnego również na platformach mobilnych.
Swoboda działalności gospodarczej
Chcesz zostać Partnerem ECCC niezależnie od współpracy z innymi instytucjami?
Nie ograniczamy Twojej działalności gospodarczej, dlatego współpracując z Fundacją ECCC, możesz jednocześnie być Partnerem innego systemu certyfikacji. Jesteśmy przekonani, że uczciwe, konkurencyjne działania przyczyniają się do zwiększenia jakości oferowanych usług i produktów.