Trenerzy ECCC

ECCC wyznacza standard kompetencji użytkowników technologii informatycznych

Trenerzy ECCC – rola i zadania

Trener ECCC to osoba rekomendowana przez Fundację ECCC, o ugruntowanej wiedzy merytorycznej, posiadająca odpowiednie predyspozycje interpersonalne i pedagogiczne, niezbędne do efektywnego przekazywania wiedzy. Jej zadaniem jest prowadzenie szkoleń z zakresu wybranego przez siebie modułu, ale również przygotowanie uczestnika do uzyskania międzynarodowego Certyfikatu Kompetencji Cyfrowych ECCC. Dlatego Trenerzy ECCC pełnią bardzo ważną rolę, przekazując wiedzę zgodnie z najwyższymi standardami certyfikatu ECCC.

 

Jak zostać trenerem ECCC?

Aby zostać Trenerem ECCC należy:

  • Poddać się weryfikacji wiedzy merytorycznej
  • Poddać się weryfikacji predyspozycji interpersonalnych i pedagogicznych

Weryfikacja wiedzy merytorycznej

Kandydat na Trenera zdaje egzamin ECCC z wybranego przez siebie modułu, do nauczania którego pretenduje. Natomiast o posiadaniu wystarczającej wiedzy zaświadcza odpowiedni wynik egzaminu.

  • Dla Kandydata na Trenera poziomu A i B – warunkiem jest zdanie egzaminu z wybranego przez siebie modułu na poziomie C, z wynikiem min. 75%.
  • Dla Kandydata na Trenera poziomu C – warunkiem jest zdanie egzaminu z wybranego przez siebie modułu na poziomie C, z wynikiem min. 90 %.
  • Dla Kandydata na Trenera poziomu D – warunkiem jest zdanie egzaminu z wybranego przez siebie modułu na poziomie D przed 3-osobową Komisją Ekspertów powołaną przez Fundację ECCC.
  • Dla Kandydata na Trenera z obszaru branżowego – warunkiem jest zdanie egzaminu z wybranego przez siebie modułu z wynikiem min. 90 %.

Weryfikacja predyspozycji interpersonalnych i pedagogicznych

Kandydat na trenera bierze udział w jednodniowych warsztatach trenerskich. Zajęcia te składają się z trzech części. Pierwsza część to prezentacja ogólnych założeń sytemu certyfikacji ECCC. Druga część to wykład, połączony z dyskusją na temat roli trenera w kształtowaniu wizji i misji firmy szkoleniowej, cech trenera, organizacji zajęć i doboru środków dydaktycznych, natomiast w trzeciej części odbywają się indywidualne prezentacje Kandydatów. Każdy Uczestnik przygotowuje wcześniej prezentację z zakresu wybranego przez siebie modułu – z uwzględnieniem Kryteriów Oceny Trenera ECCC i dokonuje również jej przedstawienia w obecności wszystkich Uczestników. Dlatego przedstawiona prezentacja stanowi podstawę do uzyskania pozytywnej opinii metodyka i uzyskania Certyfikatu Trenera ECCC. Udział w warsztatach trenerskich jest obowiązkowy i jest on jednorazowy. W związku z tym, kolejne zdane moduły rozszerzają uprawnienia trenera, bez konieczności ponownego uczestnictwa w warsztatach trenerskich.
Warsztaty prowadzone są przez Centralny Ośrodek Kształcenia ECCC.

Jeżeli chcesz dodatkowo przygotować się do egzaminu zapraszamy do udziału w warsztatach merytorycznych. Zapisz się na szkolenie. Udział w warsztatach merytorycznych nie jest obowiązkowy.

Warsztaty mają charakter otwarty, tzn. wszystkie zainteresowane osoby mogą w nich uczestniczyć w charakterze obserwatora, pod warunkiem wcześniejszego zadeklarowania uczestnictwa. Ilość miejsc ograniczona – max. 10 obserwatorów podczas jednego warsztatu.


Zalety

Posiadanie uprawnień Trenera ECCC otwiera nowe możliwości pracy jako trener IT, współpracy ze szkołami, uczelniami wyższymi, firmami szkoleniowymi, beneficjentami projektów unijnych, a. także innymi podmiotami kształcącymi w standardzie ECCC.

Masz wątpliwości, dodatkowe pytania, jeszcze się zastanawiasz? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Napisz lub zadzwoń do nas!

 

Elastyczność systemu certyfikacji ECCC przejawia się również w procedurze uzyskiwania uprawnień trenerskich.

 

  • Czujesz, że w zakresie arkuszy obliczeniowych nie masz sobie równych? Fantastycznie! Dlatego przekazuj wiedzę i zarażaj swoją pasją kursantów. Nie pytamy, czy równie dobrze potrafisz tworzyć prezentacje menedżerskie lub projektować w przestrzeni. Bądź dobry w tym co robisz! Ucz Excela!
  • Jesteś ekspertem w dziedzinie baz danych? Świetnie! Nie wymagamy byś na podobnym poziomie znał edytory tekstów czy mobilne technologie. Rób to, na czym się znasz. Ucz tworzyć bazy danych!

Różnorodność poziomów i obszarów certyfikacji to szansa rozwoju dla ludzi z pasją, dla profesjonalistów i indywidualistów.
Bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie!


PLIKI DO POBRANIA

Karta oceny Trenera

Wzór karty według której przeprowadzania jest weryfikacja predyspozycji interpersonalnych i pedagogicznych Kandydata na Trenera ECCC.

Program warsztatów merytorycznych

dla kandydatów na Trenerów ECCC modułu IT M2 Edycja dokumentów, poziom C.

Program warsztatów merytorycznych

dla kandydatów na Trenerów ECCC modułu IT M3 Obliczenia arkuszowe, poziom C.

Program warsztatów merytorycznych

dla kandydatów na Trenerów ECCC modułu IT M4 Bazy danych, poziom C.

Program warsztatów merytorycznych

dla kandydatów na Trenerów ECCC modułu IT M8 Grafika biznesowa, poziom C.

Trenerzy ECCC