Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje

DA_2022_logo.png

Digital Assembly 2022 – Tuluza

Fundacja ECCC została zaproszona i wzięła udział w Digital Assembly 2022 – Bliższe spojrzenie w cyfrową przyszłość,

współorganizowany przez Komisję Europejską i prezydencję francuską w dniach  21 i 22 czerwca 2022 r.

Wydarzenie koncentruje się w szczególności na kwestiach związanych z polityką cyfrową.
W coraz bardziej niepewnym świecie Europa stoi przed poważnymi pytaniami o to, jak powinna się pozycjonować, aby zabezpieczyć swoje wartości, skutecznie stawić czoła wyzwaniom społecznym oraz zapewnić dobrobyt i możliwości naszym obywatelom. Technologia udowodniła, że ​​może utrzymać nasze społeczeństwa i gospodarki w najtrudniejszych okolicznościach, takich jak pandemia COVID-19, jednocześnie obiecując znaczące przełomy w obszarach takich jak spersonalizowana opieka zdrowotna, inteligentna energia i mobilność oraz rolnictwo precyzyjne, które pomóc w walce ze zmianą klimatu. Jednak coraz większe uzależnienie od technologii uwydatnia również zależność Europy od innych regionów w zakresie surowców, energii i kluczowych komponentów.

Europa produkuje mniej niż 10% półprzewodników na świecie. Jest w dużym stopniu uzależniona od dostawców z krajów trzecich do tego stopnia, że ​​produkcja w ważnych sektorach, takich jak motoryzacja, musiała zostać zawieszona z powodu niedoborów. W obszarach takich jak chmura, sztuczna inteligencja czy rzeczywistość wirtualna Europa traci inwestycje, a europejskie firmy mają niskie udziały w rynku. Jak najlepiej zbudować w Europie dobrze prosperujący ekosystem zaawansowanych technologii, które mogą pomóc w zmniejszeniu naszych podatności na zagrożenia?
Szacuje się, że sektor ICT emituje około 3% globalnej emisji CO2, a trendy wskazują na rosnący ślad środowiskowy. Jednocześnie technologia może pomóc zredukować emisje o 15-20% w sektorach takich jak energetyka, transport czy rolnictwo. Jak możemy zmaksymalizować pozytywne efekty technologii informacyjno-komunikacyjnych i zredukować jej negatywne skutki dla środowiska? Jakie zachęty działają najlepiej?
Podczas gdy wojna Ukraina sprowadza ogromne cierpienia na jej mieszkańców i na wiele lat zmieniła porządek świata, rodzi się również pytanie, jak można naprawić i odbudować infrastrukturę tego kraju. W jaki sposób Europa może pomóc Ukrainie uwolnić jej ogromny potencjał cyfrowy?
Metaverse to koncepcja, która fascynuje wielu ekspertów cyfrowych i przyciąga znaczne fundusze prywatne i publiczne. Czym jest metaverse i dlaczego ma to mieć znaczenie? Czy Europa musi przygotować strategię kształtowania metawersu i odgrywania wiodącej roli w jego projektowaniu i działaniu? Jeśli tak, na jakich kwestiach powinien się szczególnie skupić?
To niektóre z kluczowych pytań, na które konferencja Digital Assembly 2022 będzie się skupiać i próbować na nie odpowiedzieć.

W konferencji wzięło udział wielu inspirujących i wysokiego szczebla prelegentów z sektora cyfrowego, decydentów politycznych i środowiska akademickiego, m.in Roberta METSOLA, Prezydent Parlamentu Europejskiego, Mykhailo FEDOROV, Wice Premier ds. Transformacji Cyfrowej Ukrainy, i wielu innych.

 

 

Digital Assembly 2022 – Tuluza
Udostępnij ten post