code_week_jpg_45959.jpg

Przygotowania do Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019

Siódma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania odbędzie się w dniach 5–20 października 2019 r. Wcześniej nauczyciele, trenerzy i organizatorzy wydarzeń będą mieli możliwość skorzystania z nowych szkoleń i materiałów edukacyjnych, aby dotrzeć do większej liczby dzieci w wieku szkolnym na terenie UE oraz Bałkanów Zachodnich.
W 2019 roku Europejski Tydzień Kodowania znacznie rozszerzy swoje wsparcie dla organizatorów wydarzeń. Aby przygotować się na szczytowy moment kampanii w dniach od 5 do 20 października 2019 r. trenerzy, nauczyciele i pasjonaci kodowania otrzymają nowe materiały edukacyjne, plany zajęć oraz przejdą szkolenie online, dzięki czemu ich lekcje kodowania staną się bardziej angażujące i przyjemniejsze.
Na początek odbędzie się pierwszy wprowadzający kurs online pod nazwą Icebreaker Massive Open Online Course (MOOC), który będzie miał miejsce od 3 do 26 czerwca.
Następnie ruszy Letnia szkoła Europejskiego Tygodnia Kodowania, łącząca nauczycieli prowadzących z wybranych szkół podstawowych (dydaktyków zajmujących się rozpowszechnianiem na poziomie lokalnym i regionalnym), która odbędzie się w dniach 9– 12 lipca.
Jako trzeci ruszy pogłębiający kurs Deep Dive MOOC dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, który rozpocznie się 16 sierpnia i będzie trwał przez pięć tygodni.

2,7 miliona uczestników w 2018 r.

Podstawą Europejskiego Tygodnia Kodowania jest rosnąca sieć około 80 krajowych ochotniczych ambasadorów, 42 koordynatorów z krajowych ministerstw edukacji oraz 280 nauczycieli prowadzących. To przede wszystkim oni przyczynili się do sukcesu Tygodnia Kodowania 2018, w którym udział wzięło ponad 10% szkół z UE oraz Bałkanów Zachodnich, co oznacza 2,7 miliona uczestników, biorących udział w niemal 44 tysiącach wydarzeń

Aby przyjąć jeszcze większą liczbę uczestników w 2019 roku, wprowadzone zostały ważne aktualizacje na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania, dzięki czemu bardziej wszechstronne narzędzia, wyczerpujące informacje oraz materiały dla uczniów i nauczycieli dostępne są teraz w 29 językach.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia Kodowania i wydarzeń zaplanowanych na 2019 rok lub późniejszych, zachęcamy do kontaktu z lokalnymi ambasadorami Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Przygotowania do Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019