Aktualności

Sprawdź najnowsze informacje

dig_ass_buch_2019.jpg

Digital Assembly 2019 Bukarest

W terminie 13-14 czerwca 2019 w Bukareszcie, w Rumunii odbyła się 8. edycja The Digital Assembly 2019.

The Digital Assembly 2019 to wydarzenie mające na celu podsumowanie osiągnięć strategii jednolitego rynku cyfrowego, wyciągnięcie wniosków oraz wymienienie poglądów na temat przyszłej polityki cyfrowej. Była to doskonała okazja do zaprezentowania, w jaki sposób kompetencje cyfrowe przekształcają nasze społeczeństwa, gospodarki oraz w jaki sposób może to przyczynić się do pozytywnych zmian w naszym życiu. The Digital Assembly 2019 zostało zorganizowane przez Komisję Europejską i rumuńską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, które zaprosiły Fundację ECCC do uczestnictwa.

Dzięki programowi angażujących sesje plenarne, równoległe warsztaty i panele dyskusyjne, The Digital Assembly 2019, obejmowało szeroki zakres aktualnych, kluczowych tematów dotyczących polityki cyfrowej.
Cztery wstępne warsztaty tematyczne stanowiły podstawę dyskusji na temat:
Digital 4 Planet
Digital 4 Leadership
Digital 4 Jobs
Digital 4 Communities

Ponadto The Digital Assembly 2019 obejmowało trzy kluczowe inicjatywy:

  • wspólna deklaracja kilku państw członkowskich o współpracy, w celu zbudowania kwantowej infrastruktury komunikacyjnej (QCI),
  • przyjęcie ostatecznego sprawozdania grupy zadaniowej do spraw gospodarki cyfrowej Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej (z zaleceniami politycznymi i konkretnymi działaniami na rzecz wzmocnienia współpracy w kwestiach cyfrowych między dwoma kontynentami),
  • nowy instrument inwestycyjny służący zwiększeniu liczby start-upów cyfrowych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/events/digital-assembly-2019

Digital Assembly 2019 Bukarest
Udostępnij ten post